+48 516 42 80 70

Skype: coach_KM

coach@krzysztofmatosek.pl

O mnie


KJM 429

„Nie chodzi i to aby mądrze wiedzę przekazać,

chodzi o to aby przekazywana wiedza niosła za sobą mądrość”
Krzysztof Matosek

 

Posiadam ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia zawodowego w różnych organizacjach sektora publicznego i w międzynarodowych zespołach sektora prywatnego, gdzie pełniłem funkcje menedżerskie. Równolegle z działalnością menadżerską od wielu lat kształciłem menadżerów małych i średnich przedsiębiorstw prowadząc liczne szkolenia otwarte i zamknięte z umiejętności miękkich oraz dotyczących podnoszenia jakości i efektywności pracy. W pracy tej spotykałem się z problemami natury osobistej etycznej menedżerów, które wymagały ode mnie indywidualnego spojrzenia na każdego z nich i zastosowania różnych narzędzi, zmierzających do odniesienia pożądanych rezultatów.

 

 Przez te lata zrozumiałem, że mogę pomóc wielu osobom. Nie tylko tym znajdującym się na kierowniczych stanowiskach, ale również ludziom, którzy pełnią odpowiedzialne role w swoim życiu prywatnym, jak np. rolę partnera, matki czy ojca. To skłoniło mnie do zajęcia się coachingiem w sposób profesjonalny, co wykonuję od 2007 roku. Posiadam najwyższe kwalifikacje coachingowe w ramach Szkoły Coachingu NMC (patrz kompetencje), osiągnięty dzięki pracy nad sobą i pracy z ludźmi. Kieruję się Kodeksem Etycznym ICF, uznawanym na całym świecie.

 

 W latach 2011-2012 współpracowałem z Politechniką Gdańską, byłem wykładowcą na studiach podyplomowych dla Menedżerów Sprzedaży. Obecnie współpracuję z Wyższą Szkołą Zarządzania Personelem w Warszawie, Warszawską Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Warszawie i Wyższą Szkołą Biznesu w Radomiu gdzie prowadzę wykłady i ćwiczenia przedmiotu „Coaching dla Kadry Kierowniczej”.

 

W 2012 r. wraz z żoną Bożeną założyłem Instytut Rozwoju Integralnego. Postawiłem sobie za cel wskazywać na drogę, jaką człowiek może wybrać, zmierzając do osiągnięcia rozwoju zawodowego, ale również osobistego.  

 

W 2014 r. swoją działalność rozpoczęła Fundacja Rozwoju Integralnego, w celu wspierania w rozwoju dzieci, młodzież i dorosłych, która skupia w jednym miejscu zespół ekspertów z obszaru edukacji, biznesu, wsparcia społecznego, między innymi konsultantów, coachów i artystów.

 

W swojej pracy stosuję różne metody coachingu, m.in. co-active, co-creative. Obie oparte są na przekonaniu, że człowiek z natury jest dobry, kreatywny, zdolny i mądry i nie potrzebuje pouczania, ale może zdobyć to czego pragnie, poprzez uświadomienie sobie, w jaki sposób można tego dokonać. W pracy wykorzystuję również coaching prowokatywny co skłania osobę która ze mną współpracuje do przekraczania granic i wychodzenia ze strefy komfortu. 

 

Jestem autorem projektu dla młodzieży, rodziców, nauczycieli mający na celu wsparcie i rozwój integralny.

 

KJM 541

Do życia podchodzę z entuzjazmem. Wiem, że aby osiągnąć to, czego pragniemy, nie od razu trzeba odkrywać „nowe”, często wystarczy spojrzeć i wykorzystać „stare”, ale w nowy sposób. Można osiągnąć konkretne rezultaty poprzez opracowanie planu oraz wykorzystanie odpowiednich narzędzi/sposobów. Niezależnie od tego, czy dotyczy to kompetencji zawodowych lub osobistych, poprawy jakości życia czy stanu zdrowia. Kiedy patrzę na człowieka uświadamiam sobie, że każdy posiada pierwiastek czynienia dobra i to jest główny czynnik motywujący mnie do pracy z ludźmi. Według mnie, rolą coach’a jest uczestniczenie w procesie pracy z człowiekiem w taki sposób, aby odkrywał on pełnię swych możliwości, działał skuteczniej poprzez poszerzenie swojej świadomości, ale zawsze w zgodzie z samym sobą i otoczeniem oraz odkrywał w sobie to wszystko, co innym udało się w nas zasiać dobrego.

 

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem, a wartości które daje mi moja rodzina są dla mnie najważniejsze w życiu. W związku z tym, w Warszawie prowadzę warsztaty dla ojców korzystając z wiedzy życiowej, jak i wiedzy zdobytej podczas wieloletniej nauki i licznych kursów. 

Coraz liczniejszą grupą, z którą pracuję, są osoby przeżywające kryzysy rodzinne, małżeńskie i partnerskie.

 

Dlaczego ja?
Jeżeli rzeczywiście zależy Ci na zmianie swojego życia, rozpocznij współpracę z kimś, komu możesz zaufać. Dlaczego ze mną?

• Przeprowadziłem ponad 6000 sesji coachingowych
• Mam za sobą ponad 3500 godzin szkoleniowych
• Posiadam uznane na całym świecie dyplomy:
    o Executive & Corporate Coach Diploma®,
    o Practitioner Coach Diploma®
    o Coaching Fundamentals Certificate®

 

Coaching wykorzystuję również w poprawie ogólnego stanu zdrowia i wspomaganiu leczenia chorób u osób, które wymagają wsparcia psychologicznego, ludzkiego, w których relacje człowiek-człowiek stanowią istotny czynnik „wyjścia” z trudnych sytuacji zdrowotnych i życiowych. Pomagam w radzeniu sobie ze stresem i stanami depresyjnymi. Stosowane przeze mnie metody nazwałem coachingiem zdrowotnym, który może być skutecznym wsparciem medycyny tradycyjnej w ciężkich przypadkach chorobowych.
Z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową przeprowadziłem ponad 600 godzin sesji coachingowych, które pomogły wielu pacjentom „oswoić” się z chorobą i powrócić do stanu zdrowia. W licznych przypadkach choroba ustępowała.

W życiu przyświeca mi motto: „Spraw, by życie stało się Twoją pasją.” Moja praca polega na wspieraniu innych w drodze od marzenia do osiągnięcia celu. Jestem zatem nie tylko coachem, ale przede wszystkim Doradcą Życiowym i Zawodowym.

 

Oreceived_1552492508396684becnie promuję warsztat, któremu nadałem nazwę Świadome budowanie własnej kariery zawodowej. Cieszy się on dużą popularnością wśród młodzieży klas licealnych, studentów, jak i osób, które znalazły się na rozdrożu życia i nie wiedzą, jakie podjąć decyzje co do dalszej swojej przyszłości. Głównym celem w/w szkolenia jest pobudzenie świadomości człowieka i pokazanie, że w Naszym życiu można wszystko to, o czym marzymy zrealizować, o ile tego będziemy chcieli, tylko musimy to sobie uświadomić, a życia stanie się naszą PASJĄ.

 

Zapraszam do zapoznania się z pełną listą moich kompetencji

 

 

Dziesiątki zadowolonych klientów potwierdzają moją rzetelność:

„Spotykałem się z Krzysztofem regularnie przez kilka miesięcy i mogę go zdecydowanie polecić. Zaimponował mi wiedzą (praktyczną!) na temat zasad funkcjonowania
 umysłu i pokazał, jak niezwykle duży wpływ można mieć na własne życie. (…) Jestem przekonany, że dzięki coachingowi z Krzysztofem dużo sprawniej rozpocząłem własną działalność gospodarczą.”
~ Piotr, przedsiębiorca

Przeczytaj resztę opinii na mój temat

 

Według mnie, rolą coacha jest uczestniczenie w procesie pracy z człowiekiem w taki sposób, aby odkrywał on pełnię swych możliwości, ale zawsze w zgodzie z samym sobą. Jeżeli chcesz od życia ‘czegoś więcej’ i jesteś gotowy by podjąć działanie, skontaktuj się ze mną, aby zarezerwować spotkanie!

Kliknij tutaj, aby się ze mną skontaktować!

 

Moje PASJE
  • podróże;
  • filozofia;
  • fascynuję się szeroko rozumianym rozwojem osobistym i komunikacją międzyludzką – w której się głównie specjalizuję prowadząc liczne szkolenia i warsztaty;
  • rozwój duchowy;
  • nauka;
  • sport (siatkówka, tenis ziemny, bieganie, pływanie);
  • teatr;
  • opera;
  • czytanie książek;podpis

 

 

PS. Chińskie przysłowie mówi: „Najlepszy moment na posadzenie drzewa był 20 lat temu. Drugi najlepszy jest dzisiaj.” Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, nie odkładaj zmiany na później! Teraz jest najlepszy czas, aby postawić pierwszy krok w lepsze jutro.

 

Jak PRACUJĘ

zapraszam do galerii